Podle pravidel je možné hádat počet slov, na které vede nápověda, plus jedno slovo navíc (tedy na nápovědu ZVÍŘE 3 mohu hádat až 4 slova). Někdy se může během hry stát, že vám z předchozích tahů chybí dohádat více slov než jen jedno. V takovém případě váš spymaster může použít nápovědu na nekonečno (zvláště, pokud by číselná nápověda nestačila na dohádání všech slov, ale ke všem z nich máte od svého spymastera nějakou indicii). Na takovou nápovědu můžete hádat libovolný počet slov, pokud se vám bude dařit trefovat své agenty. Mějte na paměti, že jste pravděpodobně blízko konci hry. Nesnažte se proto na nápovědu s nekonečnem hledat všechno, co by vám jen vzdáleně mohlo dávat smysl. Namísto toho najděte 1 nebo 2 nejpravděpodobnější slova a zkuste se vrátit k předchozím nápovědám a dohádat ty. Jak se vrátit? V levém horním rohu obrazovky najdete tlačítko, které vám zobrazí celou dosavadní historii hry.
Nápovědy na nulu patří mezi to nejtěžší, co v Krycích jménech potkáte. A mezi spymastery existuje několik přístupů, jak s takovou nápovědou pracovat. Většinou ji ale spymaster použije ve chvíli, kdy chce napovídat na větší skupinu slov, ve které mu ale některá slova překáží. Proto použije nápovědu na nulu, aby vám řekl, kterému slovu se chcete vyhnout. Pak hledáte slova, která s takto napovězeným slovem souvisí, ale ho samotné vynecháte.Uveďme si příklad. Spymaster chce spojit slova jako DĚLNÍK, ŠERIF a PODVODNÍK. Ale vrahem je CHIRURG. Nápověda “MUŽI 3” by tak nefungovala. Může proto zkusit nápovědu DOKTOR 0.
Mobilní Krycí jména jsou navržena jako asynchronní, tahová hra. Online tak musí být jen hráč, který je na tahu, ostatní mohou být offline a hra jim řekne, až se zase dostanou na tah. Na odehrání svého tahu má každý hráč 24 hodin (a až 3 dny bonusové rezervy, pokud ji získal předchozím hraním). Pokud do té doby svůj tah neodehraje, může ho nahradit nový hráč. Pokud chcete hrát častěji, doporučujeme rozehrát si více her současně, nebo se pustit do denních výzev.
Nebojte se rozehrát větší množství her. Nemusíte čekat na to, až dohrajete tu aktuálně rozehranou. Při větším počtu rozehraných her zvyšujete šanci, že budete mít v aplikaci co dělat, kdykoliv se připojíte. Teoreticky existují limity na počet rozehraných her podle výše vašeho levelu, ale limity jsou natolik vysoké, že byste na ně prakticky neměli narazit (a ne, výjimečně neexistuje achievement na to, že limitu dosáhnete).
Vaše nápovědy by měly vždy napovídat na význam vašich slov. Nikoli na jejich formu. Nápovědy typu ÁČKO na slova začínající na písmeno A jsou proti pravidlům, stejně jako nápověda TŘÍSLABIČNÁ nebo HÁČKY na tříslabičná slova nebo slova obsahující diakritiku. Jejich užívání se snažíme zabránit už na úrovni slovníkové kontroly. Pokud nad takovou nápovědou uvažujete, dobře ji zvažte. Je možné, že vaši spoluhráči nebudou nápovědě rozumět, protože budou hledat významová spojení (pod nápovědou ÁČKO budou hledat třeba slovo ZNÁMKA nebo SUPERHRDINA). Zároveň riskujete, že od nich získáte negativní hodnocení, které poškodí vaši pověst elitního agenta.
Pravidla Krycích jmen umožňují hádat vždy o jedno slovo víc, než je číslo u aktuální nápovědy. Toto pravidlo se hodí k tomu, abyste se mohli vrátit k některé z předchozích nápověd. Pokud nepotřebujete dohádat cokoliv z předchozích kol, je dobré svůj tah ukončit a zbytečně neriskovat (dvojnásob to platí v prvním kole). Hra vám sama napoví, že nemáte indicie k dalšímu hádání tím, že tlačítko konce tahu začne pulzovat a poskakovat.
Slova v kufřících slouží k budování vlastní unikátní sbírky slov. Tu najdete ve svém profilu pod tlačítkem “sbírka slov”. Při nasbírání vždy 5 slov ze stejné kategorie budete moci hrát tematickou slovní misi, ve které budete používat jen slova z dané kategorie. Zároveň můžete se svou sbírkou slov hrát s přáteli.
Vaši nápovědu neposuzuje žádná umělá inteligence či složité algoritmy, ale další hráči. Vámi vyřešenou situaci hra nabídne většímu množství hráčů v denních výzvách. A body získáte podle toho, jak byli hráči při hádání úspěšní. Mějte tak na paměti, že ne vždy je dobré dávat nápovědu na co nejvíce slov. Je potřeba najít rovnováhu mezi počtem napovídaných slov a tím, jak jasná vaše nápověda ostatním hráčům asi bude.
Nebojte se rozehrát větší množství her. Nemusíte čekat na to, až dohrajete tu aktuálně rozehranou. Při větším počtu rozehraných her zvyšujete šanci, že budeteKaždá VIP mise obsahuje jisté dílčí změny pravidel. Popis těchto změn vyvoláte ťapnutím na ikonu mise v pravém horním rohu obrazovky. Často jde o možnost použití některé zajímavé nové funkce. Například přesunutí barvy dvou slov (podržením prstu na jedné kartě a potáhnutím prstu na druhou kartu) nebo aktivace zajímavého gadgetu (ten se nachází v levé části obrazovky pod avatarem operativce). mít v aplikaci co dělat, kdykoliv se připojíte. Teoreticky existují limity na počet rozehraných her podle výše vašeho levelu, ale limity jsou natolik vysoké, že byste na ně prakticky neměli narazit (a ne, výjimečně neexistuje achievement na to, že limitu dosáhnete).
Striktní pravidla v zásadě neexistují a do značné míry tak bude komunita vás, hráčů, sama definovat, jak benevoletní bude. Slova by ale vždy měla být napsána pravopisně správně (včetně háčků a čárek), mělo by jít o české slovo, nebo o slovo v češtině běžně užívané, zvlášť, pokud nemá český ekvivalent (třeba LIGHTNING pro pojmenování typu konektoru užívaného telefony iPhone). Povolená jsou i zkratková slova (Čedok, lyžák), ale nikoli zkratky samotné (ČSFD, IZS, GPS).
Důvodů může být několik. Uvádíme 3 nejčastější:
Slovo bylo napsáno pravopisně špatně (objevil se překlep nebo chyběla diakritická znaménka).
Slovo má stejný kořen a etymologický základ jako jiné slovo, které je ve hře (napovídat takto příbuznými slovy je proti pravidlům).
Vámi použité slovo není v herním slovníku a porota složená z dalších hráčů rozhodla o tom, že by nemělo být do slovníku přidáno. V takovém případě jste dostali i informaci o tom, proč k odmítnutí došlo.
Snažíme se vám samozřejmě přinést co nejlepší zkušenost s naší hrou. Zejména naše servery vylepšujeme doslova každým dnem. Přesto se může stát, že dojde ke chvilkovému přetížení serveru. Nebo zrovna dochází k jeho restartu, abychom mohli nasadit další vylepšení. V takovém případě, prosíme, chvíli vyčkejte a zkuste se připojit později. Pokud ani to nepomůže, budeme rádi, pokud nám situaci nahlásíte prostřednictvím tlačítka KONTAKTOVAT PODPORU.
Nejlepším komunikačním kanálem je tlačítko KONTAKTOVAT PODPORU přímo ve hře. Zpráva přes něj nám totiž odesílá i další pro nás důležité informace o vašem účtu a hře. Takže dokážeme případné problémy lépe a rychleji lokalizovat. Můžete s námi ale komunikovat také prostřednictvím našeho Twitteru, Discordu nebo facebookové skupiny Krycí jména.
Takovou nápovědu či situaci můžete nahlásit prostřednictvím tlačítka KONTAKTOVAT PODPORU.
Odkázat jej můžete buď na tyto nejčastěji kladené dotazy, kde se pokusíme zodpovědět ty nejpalčivější a nejčastěji se opakující problémy. Nebo na facebookovou skupinu Krycí jména, kde mu naše skvělá komunita pomůže a poradí v jeho začátcích s Krycími jmény.
Pass&Play je pojmenování funkce, která vám umožňuje hrát až ve 4 hráčích na jediném zařízení. Telefon či tablet si jednoduše předáváte mezi sebou. Hra vám vždy řekne, komu máte telefon předat.
S kamarády lze hrát buď pomocí funkce Pass&Play sdílením jednoho zařízení, nebo online. V případě online hry potřebujete znát kamarádovu přezdívku, abyste si jej mohli přidat mezi své přátele. Pak jen stačí založit hru a kamarády přetáhnout na pozice spymasterů a operativců. Jakmile všichni potvrdí, že chtějí na dané pozici hrát, hra se automaticky spustí a najdete ji v přehledu rozehraných her v lobby.
(Nelekejte se, formulář je v angličtině, ale svůj problém můžeme klidně popsat česky.)