Factsheet

Název:
Krycí jména

Datum vydání:
14. prosince 2022

Cena:
Do 1. května 2023 zaváděcích 25 Kč

Platformy:
iOS
Android

Web:
KryciJmena.com

Dostupné jazyky:
Čeština

Žánry:
Karetní, logické, deskoherní, multiplayer

Vývojář:
Czech Games Edition

Krátký popis

Mobilní verze Krycích jmen, jedné z celosvětově nejúspěšnějších deskových her všech dob (celosvětově prodáno přes 12 mil. kopií, přeloženo do 46 jazyků), přichází se zbrusu novou verzí na vaše telefony a tablety! Čeká vás zcela nový herní zážitek se slovními asociacemi. Mobilní verze hry se pyšní především na míru vytvořeným tahovým hraním - tedy možností hrát s přáteli či jinými hráči, aniž byste museli být v jeden okamžik online. Můžete si zahrát i denní výzvy, samostatně řešitelné zajímavé herní situace.

Klíčové vlastnosti

  • Během své kariéry tajného agenta budete odemykat nové možnosti hry a budete čelit zajímavým výzvám.
  • Sestavte si vlastní unikátní sbírku slov a zahrajte si s nimi tematická Krycí jména (přidali byste si do hry raději Jokera, Karla Kryla nebo Pac Mana?)
  • Odemkněte si přístup do VIP misí, které vám nabídnou zajímavé změny pravidel. Je jen na vás, zda dáte přednost třeba kombinaci Krycích jmen se známou hrou Hledání min, nebo epické hře se speciálním agentským vybavením.
  • Pravidelné denní výzvy, které prověří vaše schopnosti. Vymyslete ty nejlepší nápovědy dne pro ostatní hráče nebo vyřešte zapeklité hádanky ostatních.

O Krycích jménech

Původní Krycí jména vyšla v roce 2015 a brzy po svém vydání si získala spoustu fanoušků po celém světě. I díky tomu hra nakonec získala mimo jiné německou cenu Spiel des Jahres, která je v deskoherní komunitě vnímána jako obdoba filmových Oscarů. Dodnes jsou Krycí jména jedinou původní českou hrou, která se může tímto prestižním oceněním pyšnit. V současnosti kromě původní verze Krycích jmen existují také Krycí jména Obrázky (jak už název napovídá slovní karty nahradily obrázky), Duet (kooperativní varianta pro 2 hráče) a celá řada licencovaných Krycích jmen. Ať už jde o anglické verze s Harry Potterem, Simpsonovými nebo hrdiny Marvelovských komiksů, či i v češtině dostupná Krycí jména Disney. Kromě toho vznikla v roce 2019 také online verze nazvaná Codenames Online, která je zcela zdarma dostupná na adrese www.codenames.game. A v letošním roce jsme pak poprvé vytvořili i vícejazyčnou variantu této deskové hry, konkrétně ukrajinsko-česká Krycí jména. Tu jsme zdarma distribuovali do škol, dětských skupin, ale i ukrajinským uprchlíkům a rodinám, které jim v jejich nelehké situaci pomáhají.

Cena

Pro světovou předpremiéru mobilní verze Krycích jmen jsme si vybrali Českou republiku. Proto hra v současnosti vychází exkluzivně v češtině a po dobu prvního půl roku od vydání hry bude k dispozici za zaváděcích 25 Kč. Ve hře nenajdete žádné otravné reklamy, mikrotransakce, ani diamanty a prémiovou měnu.


Infografika

(otevře infografiku s čísly)


Sceenshoty

(stáhne celý media kit v .zip)

Screenshot
Screenshot
Screenshot
Screenshot
Screenshot


Desková hra

Screenshot

Kontakty

Email:
atom@czechgames.com
ursus@czechgames.com

Facebook
facebook.com/czechgames

Twitch
CGE Twitch

Twitter
twitter.com/czechgames

Instagram
instagram.com/czech_games_edition

YouTube
CGE YouTube

Web
czechgames.com